Skip to content

Czym zajmuje się kancelaria prawna?

Nieznajomość prawa szkodzi jest to jedna z podstawowych zasad prawa, a trudno oczekiwać od przeciętnego człowieka biegłej znajomości wszystkich przepisów, regulaminów, pozwów, wniosków czy procedur sądowych.

Dlatego właśnie istnieją kancelarie prawne – podmioty zatrudniające adwokatów lub radców prawnych, którzy udzielają porad prawnych i reprezentują swoich klientów przed sądami, organami administracji lub w obrocie gospodarczym.

Prawo jest dziedziną złożoną, pełną niuansów i często mylącą. Wielu klientów zgłasza się do nas z pytaniami prawnymi, na które nie znają odpowiedzi. Jesteśmy dumni z tego, że potrafimy przeprowadzić naszych klientów przez trudności i pomóc im zrozumieć ich prawa, zarówno na sali sądowej, jak i poza nią.

Do głównych dziedzin, w których prawnicy świadczą swoje usługi, należą:

– prawo cywilne;

– prawo karne;

– prawo własności;

– prawo spółek;

– prawo administracyjne;

– prawo rodzinne;

– prawo pracy.

Prawnicy są integralną częścią naszego społeczeństwa. Mogą oni pomóc w wielu sytuacjach: przy wyborze formy prawnej spółki, sporządzaniu umowy spółki i uchwał, podpisywaniu umów między wspólnikami, uczestniczeniu w zgromadzeniach wspólników, negocjacjach z wierzycielami, dochodzeniu roszczeń na drodze sądowej lub przed organami administracji publicznej oraz reprezentowaniu spółki przed sądami lub organami administracji publicznej. Warto również zwrócić się do prawnika o pomoc w przypadku procedur likwidacyjnych, naprawczych czy upadłościowych.

Nie trzeba prowadzić firmy, aby skorzystać ze współpracy z kancelarią prawną. Usługi prawnika przydadzą się także osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, które borykają się z długami, których nie są w stanie spłacić. Jeśli zmagasz się ze zobowiązaniami finansowymi, których nie jesteś w stanie spłacić, rozważ możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej z pomocą prawnika.

Rozwód jest jednym z najbardziej stresujących doświadczeń w życiu człowieka, a ponadto wiąże się z licznymi procedurami prawnymi. Sprawdź ile kosztuje sprawa rozwodowa. Wiele osób znajdujących się w sytuacji kryzysowej po prostu nie ma do tego głowy. Zatrudnienie adwokata, który będzie reprezentował Twoje interesy podczas procesu o orzeczenie winy, podział majątku lub opiekę nad dziećmi, może znacznie ułatwić cały proces.

 

5 komentarzy

 1. Ala
  20 maja 2022 @ 16:03

  Bardzo się cieszę, że istnieją takie kancelarie jak Wasza, które świadczą fachowe usługi prawne.

 2. Sylwek
  20 maja 2022 @ 16:05

  Kancelarie prawne, pomogły mi w mojej sytuacji i jestem im wdzięczny za pomoc. Mam nadzieję, że odwiedzicie ich również, jeśli kiedykolwiek będziecie mieli jakiekolwiek problemy z ubezpieczeniem zdrowotnym.

 3. Ela
  20 maja 2022 @ 16:09

  To dobrze, że istnieją kancelarie prawne, takie, które świadczą profesjonalne usługi prawne. To bardzo ważne, aby móc zaufać swojemu prawnikowi i mieć pewność, że dba on o Twoje najlepsze interesy.

 4. Emil
  20 maja 2022 @ 16:52

  Myślałem o tym przez długi czas i postanowiłem napisać wpis na blogu na temat kancelarii prawnych i usług, które świadczą.

  Jestem pewien, że słyszałeś wiele historii o tym, jak ludzie mogą wpaść w kłopoty, ponieważ nie znają swoich praw, lub nie wiedzą, jak bronić się w sądzie. Dzieje się tak, gdy ludzie wynajmują adwokata, który nie wie, co robi, lub nie ma wystarczającego doświadczenia w prowadzeniu tego typu spraw.

 5. Sebastian
  20 maja 2022 @ 16:53

  Po raz pierwszy skorzystałem z usług Kancelarii prawnej, gdy mój samochód został uderzony przez inny pojazd. Kierowca nie zatrzymał się, więc policja nie była w stanie go znaleźć. Zrobili jednak zdjęcia i przekazali mi je, dzięki czemu mogłem złożyć wniosek o odszkodowanie. Po raz drugi miałem wypadek w domu i złamałem nogę w dwóch miejscach. Lekarz wysłał mnie na fizykoterapię i zabronił mi podnosić cokolwiek cięższego niż 20 funtów przez sześć tygodni. Niestety, mój pracodawca nie zrozumiał tego i poprosił mnie o wykonywanie zadań wymagających podnoszenia ciężkich przedmiotów. Kiedy odmówiłem, zwolnili mnie!

Dodaj komentarz